Atbalsti

Atbalsti

 

BIEDRĪBA “PREIĻI IZGLĪTOTAI LATVIJAI” / VECĀKU DIBINĀTA SKOLA – “PREIĻU BRĪVĀ SKOLA”. ANNO 2015

LATVIJA. LATGALE. PREIĻI.

ŠODIENA. BEZ PAMATIEM NEVAR UZBŪVĒT NĀKOTNI.

Biedrība “Preiļi izglītotai Latvijai” ir sabiedriskā labuma organizācija, kura apvieno domājošus, gudrus, atbildīgus cilvēkus, ģimenes. Biedrība veido jaunu, alternatīvu pieeju izglītībā caur pašu dibinātu, akreditētu pamatskolu “Preiļu Brīvā skola”. Biedrība izaicina pārējo sabiedrību meklēt jēgu un attīstīt to vietu, kur esi dzimis un audzis un kurā vislabāk realizēties. Biedrība attīsta idejas un projektus, kas līdzinās varoņdarbiem Nekurienē, jo pieņemts, ka lielas un pamatīgas lietas var notikt un notiek tikai Rīgā, mēs:

  • aicinām uz sarunu pedagogus, vecākus, interesentus par izglītības nozīmi un saturu 21.gs.;
  • liekam aizdomāties par jēgu vienmēr un it visā;      
  • diskutējam par laimi un tās nozīmi cilvēka dzīvē un darbā;                                            
  • koncentrējamies un uzsveram jauno cilvēku un bērnu milzīgo lomu rītdienas veidošanā;
  • paši ar saviem resursiem ceļam skolu saviem bērniem.
  • nenogurstoši diskutējam ar vietējo pašvaldību par alternatīvas izglītības piedāvājuma vajadzību būt, kas palielina konkurenci, izglītības kvalitātes līmeni, sadarbību, jaunu cilvēku reemigrācijas iespējamību, jaunu darba vietu izveidi;
  • graujam sistēmu klasiskā tās izpausmē un izpratnē, jo pretojamies divkosībai, kur vienmēr galvenais arguments ir: Ministru kabineta noteikumos nav rakstīs, Likums tā neparedz;

Reģionu attīstība no Rīgas vidēji atpaliek par 5 gadiem. Tāpēc pat loģiski, ka mūsu iniciatīvas praktiski nesaprot un neatbalsta vietējā Preiļu pašvaldība. Vēl 2.5 gadi!!! (2.5 gadi jau pagājuši). Protams, ir simtiem “lielāku un nozīmīgāku” projektu un ideju par mūsu. Bet.. Mēs esam pārliecināti, ka šāda veida process, ko darām, var ļoti nozīmīgi celt vietējo cilvēku pašapziņu, mazināt divkosību un nihilismu varas struktūrās, kuri, izmantojot nesaudzīgi varu un nodokļu maksātāju naudu, stingri uztur un aizstāv tikai padomju gados un pēc tam izveidojušos monolīto sistēmu praktiski visās sfērās.

Un kopumā mēs apzināmies, ka nebūtu pareizi, ja mēs kā slaucamu govi izmantotu pašvaldību savu ideju realizēšanā vai gaidītu Eiropas naudu, kura nokristu no gaisa un atkal iemidzinātu mūsu izdomu, mēs pakļautos viņu vērtībām un izpratnei, kas neļautu veidot to, kas MUMS PAŠIEM IR VAJADZĪGS UN SVARĪGS! Tāpēc mēs neko negaidām, bet darām!

MŪSU RESURSI – MŪSU SPĒKS.

Šo dažu gadu laikā ap Biedrību ir izveidojies ne tikai spēcīgu ģimeņu kodols, bet arī domubiedru grupa, kuri “pavelkas” uz Preiļu pusi un Latgali tieši tāpēc, ka saskata spēku, lielu potenciālu, izpratni, īstas vērtības, jēgu, radošumu, brīvību domāšanā un lielu atbildību caur iesaistīšanos Biedrības organizētajos darbos.

Tie ir cilvēki, kuriem dzīves kvalitāte nav abstrakta lieta, kārtējā koķetērija. Un katrs ir vērtība. Sākot no bērniem, kuri ir Latvijas nākotne, turpinot ar vecākiem, kuriem ir sajušanas un lielā izšķiršanās nasta, domubiedri, kuri meklē un atrod savas atbildes, piedaloties vides veidošanā kopā ar Biedrību. Vēl ir neskaitāmie klusu ierakumos sēdētāji un atbalstītāji, kuri pieslēgsies mums brīdī, kad kritiskā masa sasniegs pietiekošu lielumu. Bet cilvēkresurss nav vienīgais, kāpēc mēs spējam uzturēt savu skolu un droši, pat pārgalvīgi ticēt trakām idejām, kuras jārealizē. Biedrība spēj izdomāt un piesaistīt cilvēkus, kuri notic tam, ko redz vai dzird. Mēs spējam pārliecināt, ka ieguldīt Biedrības idejās ir vērts, ka rezultāts būs nopietns un paliekošs. Mēs kopā meklējam izejas no vislielākajām problēmām. Un galvenais – tas mums sanāk.

TĀPĒC AICINĀM IKVIENU MŪS SATIKT, IEPAZĪT, IEDVESMOTIES!

Esam atvērti  sarunām, prezentācijām, sadarbībai, kas ļautu arī Jums aizdomāties par iespēju ziedot naudu, laiku, mantu mūsu kopējā procesā.

Ar mums var sarunāties zvanot:

+371 29475597 Ingūna

Ziedot:

Biedrība “Preili izglitotai Latvijai”, 40008237361, Aglonas iela 22, Preili, LV-5301

LV55UNLA0050023157738

Biedrībai “Preiļi izglītotai Latvijai” ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss.