Atbalsti

2017/2018 CEĻAM SKOLU SAVIEM BĒRNIEM PREIĻOS

BIEDRĪBA “PREIĻI IZGLĪTOTAI LATVIJAI” / VECĀKU DIBINĀTA SKOLA – “PREIĻU BRĪVĀ SKOLA”. ANNO 2015

LATVIJA. LATGALE. PREIĻI.

VĪZIJA.

2018.GADA 1.SEPTEMBRIS – skolas atvēršana, sapņu piepildīšanās (esam savās mājās, savā vietā, ko uzcēlām paši ar Latvijas cilvēku palīdzību!). Varoņdarbs, ar ko lepojamies, jo paši izdomājām, paši izplānojām, paši meklējām resursus, paši realizējām.

ŠODIENA. BEZ PAMATIEM NEVAR UZBŪVĒT NĀKOTNI.

Biedrība “Preiļi izglītotai Latvijai” ir sabiedriskā labuma organizācija, kura apvieno domājošus, gudrus, atbildīgus cilvēkus, ģimenes. Biedrība veido jaunu, alternatīvu pieeju izglītībā caur pašu dibinātu, akreditētu pamatskolu “Preiļu Brīvā skola”. Biedrība izaicina pārējo sabiedrību meklēt jēgu un attīstīt to vietu, kur esi dzimis un audzis un kurā vislabāk realizēties. Biedrība attīsta idejas un projektus, kas līdzinās varoņdarbiem Nekurienē, jo pieņemts, ka lielas un pamatīgas lietas var notikt un notiek tikai Rīgā, mēs:

• aicinām uz sarunu pedagogus, vecākus, interesentus par izglītības nozīmi un saturu 21.gs.;
  • liekam aizdomāties par jēgu vienmēr un it visā;
  • diskutējam par laimi un tās nozīmi cilvēka dzīvē un darbā;
  • koncentrējamies un uzsveram jauno cilvēku un bērnu milzīgo lomu rītdienas veidošanā;
  • paši ar saviem resursiem ceļam skolu saviem bērniem.
  • nenogurstoši diskutējam ar vietējo pašvaldību par alternatīvas izglītības piedāvājuma vajadzību būt, kas palielina konkurenci, izglītības kvalitātes līmeni, sadarbību, jaunu cilvēku reemigrācijas iespējamību, jaunu darba vietu izveidi;
  • graujam sistēmu klasiskā tās izpausmē un izpratnē, jo pretojamies divkosībai, kur vienmēr galvenais arguments ir: Ministru kabineta noteikumos nav rakstīs, Likums tā neparedz;

Reģionu attīstība no Rīgas vidēji atpaliek par 5 gadiem. Tāpēc pat loģiski, ka mūsu iniciatīvas praktiski nesaprot un neatbalsta vietējā Preiļu pašvaldība. Vēl 2.5 gadi!!! (2.5 gadi jau pagājuši). Protams, ir simtiem “lielāku un nozīmīgāku” projektu un ideju par mūsu. Bet.. Mēs esam pārliecināti, ka šāda veida process, ko darām, var ļoti nozīmīgi celt vietējo cilvēku pašapziņu, mazināt divkosību un nihilismu varas struktūrās, kuri, izmantojot nesaudzīgi varu un nodokļu maksātāju naudu, stingri uztur un aizstāv tikai padomju gados un pēc tam izveidojušos monolīto sistēmu praktiski visās sfērās.

Un kopumā mēs apzināmies, ka nebūtu pareizi, ja mēs kā slaucamu govi izmantotu pašvaldību savu ideju realizēšanā vai gaidītu Eiropas naudu, kura nokristu no gaisa un atkal iemidzinātu mūsu izdomu, mēs pakļautos viņu vērtībām un izpratnei, kas neļautu veidot to, kas MUMS PAŠIEM IR VAJADZĪGS UN SVARĪGS! Tāpēc mēs neko negaidām, bet darām!

MŪSU RESURSI – MŪSU SPĒKS.

Šo dažu gadu laikā ap Biedrību ir izveidojies ne tikai spēcīgu ģimeņu kodols, bet arī domubiedru grupa, kuri “pavelkas” uz Preiļu pusi un Latgali tieši tāpēc, ka saskata spēku, lielu potenciālu, izpratni, īstas vērtības, jēgu, radošumu, brīvību domāšanā un lielu atbildību caur iesaistīšanos Biedrības organizētajos darbos.

Tie ir cilvēki, kuriem dzīves kvalitāte nav abstrakta lieta, kārtējā koķetērija. Un katrs ir vērtība. Sākot no bērniem, kuri ir Latvijas nākotne, turpinot ar vecākiem, kuriem ir sajušanas un lielā izšķiršanās nasta, domubiedri, kuri meklē un atrod savas atbildes, piedaloties vides veidošanā kopā ar Biedrību. Vēl ir neskaitāmie klusu ierakumos sēdētāji un atbalstītāji, kuri pieslēgsies mums brīdī, kad kritiskā masa sasniegs pietiekošu lielumu. Bet cilvēkresurss nav vienīgais, kāpēc mēs spējam uzturēt savu skolu un droši, pat pārgalvīgi ticēt trakām idejām, kuras jārealizē. Biedrība spēj izdomāt un piesaistīt cilvēkus, kuri notic tam, ko redz vai dzird. Mēs spējam pārliecināt, ka ieguldīt Biedrības idejās ir vērts, ka rezultāts būs nopietns un paliekošs. Mēs kopā meklējam izejas no vislielākajām problēmām. Un galvenais – tas mums sanāk.

JAU ŠODIEN

1. Paši organizējamies un katru nedēļu nopietni strādājam topošās skoliņas mājā; (vairāk nekā 20 gadus tā ir stāvējusi tukša)
  2. Plānojam darbus, apvienojam arhitektu ar pārējiem speciālistiem un atbildīgajām struktūrām projekta veidošanas gaitā;
  3. Domājam par visa veida resursu piesaisti;
  4. Rakstām labdarības kampaņas idejisko fonu, struktūru, mērķus, šajā darbā iesaistām vietējos cilvēkus no visas Latvijas (Latvijas kultūrkapitāla fondā iesniedzām projektu NEKURIENĒ LATVIJAI ARĪ IR 100. CEĻAM SKOLU SAVIEM BĒRNIEM PREIĻOS).
  5. Apzinām uzņēmumus, privātos ziedotājus, kuri savā dzīvē sasnieguši līmeni, kad daudz izdarīts, daudz redzēts un saprasts, ka īstais piepildījums dzīvei ir palīdzēt citiem, līdzdarboties ar līdzīgi domājošiem, spēt ietekmēt procesus, veidot vidi sev apkārt, izdarīt lietas, ko daudzi sapratīs tikai pēc vairākiem gadiem;
  6. Augam garā, spēkā, argumentācijā (katru rītu ejam aukstā dušā – tā norūdot organismu atteikumiem, apsmieklam, demagoģijai, meliem);
  7. Nopietni strādājam arī ikdienā skolā (nodarbināti 11 darbinieki, 2 brīvprātīgie latgalieši, 2 brīvprātīgie no Spānijas, 3 brīvprātīgie vecāki, kuri pasniedz radošo domāšanu, amatus un latgaliešu valodu), jo skolas ikdienas darbs, kārtējais akreditācijas process, skolotāju motivācija un izglītošana, bērnu drošas un attīstošas vides uzturēšana un attīstīšana ir primārais, kāpēc esam tur, kur esam, un darām to, ko darām;
  8. 1.septembrī varoņdarbam līdzīgais piemērs kā paraugs izskanētu pa visu Latviju – ATVERAM PAŠU CELTO SKOLU BĒRNIEM PREIĻOS.

TĀPĒC AICINĀM IKVIENU MŪS SATIKT, IEPAZĪT, IEDVESMOTIES!

Esam atvērti  sarunām, prezentācijām, sadarbībai, kas ļautu arī Jums aizdomāties par iespēju ziedot naudu, laiku, mantu mūsu kopējā procesā, ko saucam par – MĒS CEĻAM SKOLU SAVIEM BĒRNIEM!

Ar mums var sarunāties zvanot:

+371 29475597 Ingūna, +371 20327797 Liene, +371 26473636 Ilona

Ziedot:

Biedrība “Preili izglitotai Latvijai”, 40008237361, Aglonas iela 22, Preili, LV-5301

LV55UNLA0050023157738