Par mums stāsta

Par mums stāsta

Laikos, kad skolas ver ciet, Preiļos – ceļ jaunu

 


Preiļu Brīvā skola devās ciemos pie Krustpils novada ķeramiķes Inetas Dzirkales.


Mēs ne tikai mācāmies paši, bet pie mums brauc ciemos ārzemju brīvprātīgie, kuri ne tikai iepazīstās ar mūsu skoliņu, bet iemāca arī, ko jaunu mums visiem


Seno atceroties. Preiļu Brīvā skola ciemos pie Jāņa Zalāna.


Par to, kā mēs iepazīstam pasauli. Apmeklējam dažādu profesiju cilvēkus, amatniekus


Par to, ka mūsu skoliņa tik atvērta stāsta arī televīzijahttp://www.preili.lv/upload/aviize/2015_08_151.pdf

Preiļu novada vēstīs arī var izlasīt par mums.Preiļu Brīvās skolas dibināšanas iniciatori ir bērnu vecāki, kas apvienojušies biedrībā Preiļi izglītotai Latvijai.
Sižets par skolas atklāšanu arī LNT televīzijā.

https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/alternativa-skola-latgale-dzied-dziesmas-tanzaniesu-valoda-un-neizmanto-skolas-solus/


Darbu sāk Preiļu Brīvā skola

1. septembris tāpat kā citur Latvijā arī Preiļu novadā bija Zinību dienas svētki. Visas divpadsmit novada izglītības iestādes iesāka jauno mācību gadu, bet vienai starp tām – Preiļu Brīvajai skolai – šī septembra diena bija īpaša. Preiļu Brīvā skola vēra durvis piecpadsmit bērniem, kuri šo mācību gadu uzsāka nesen izveidotajā izglītības iestādē.

Atklāšanas pasākums noritēja skolas pagalmā, kur bija sanākuši vecāki ar saviem bērniem, audzēkņu vecvecāki, skolotāji, skolas dibinātāji un atbalstītāji. Priecājoties par sauli, kura spīdēja vasarīgā lietus starplaikos, un jūtot gandarījumu par šī nozīmīgā un nepieciešamā darba sākumu, skanēja uzrunas, mūzika un dziesmas. Rotaļīgā atmosfērā katra bērna ģimene dāvanā saņēma grāmatu un daudz laba vēlējumu.

Klātesošos uzrunāja un sveica biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” valdes priekšsēdētāja Liene Vilcāne. Preiļu Brīvās skolas vadītāja Ilona Indriksone iepazīstināja ar skolotājiem, kuri ikdienā būs kopā ar bērniem, mācīs viņiem matemātiku, valodas, mūziku, latvisko dzīvesziņu, latgaliešu valodu, dažādus amatus un daudz ko citu, kas nepieciešams dzīvei. Skolā vecāku, bērnu un skolotāju atbalstam būs pieejams arī psihologs, tiks domāts par veselīgu uzturu audzēkņiem.

Jaunatvērto skolu svētkos sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Preiļu novada domes deputātes Ineta Liepniece un Valentīna Liniņa, Izglītības pārvaldes vadītājs Andrejs Zagorskis, vairāki klātesošie. Skolas veiksmīgam darbam svētību deva Pieniņu Romas katoļu draudzes prāvests Aigars Bernāns.

Visu stāstu par mums var izlasīt : http://www.preili.lv/page/474?news_id=17181